Mimari Konsept ve Ruhsat Projeleri

Mimari Konsept ve Ruhsat Projelerinde öncelikle söz konusu alan üzerinde oluşturulacak projenin ön çalışmaları hazırlanmaktadır. Bu ön çalışma başlığının altında proje kurgusunun oluşturulması, tasarım diyagramlarının çıkarılması, ana kararların alınması ve bu bağlamda projenin ön sunumunun gerçekleşmesi yer alır. Onaylanan konsept projenin ardından ilgili yönetmelik ve mevzuatlara göre, bağlı bulunduğu bölgenin imar şartlarına uygun şekilde ruhsatlandırma projesi hazırlanır.

services-4
services-2

Mimari Uygulama Projeleri

Mimari Uygulama Projelerinde konsept ve ruhsat projesi çizilmiş olan yapının, uygulama aşamasında kullanılan teknik çizimler üzerinde çalışılmaktadır. Islak hacim çizimleri, nokta detayları, sistem detayları, cephe çözümleri gibi detaylar hazırlanan projelerden birkaçıdır. Vivenka Mimarlık olarak mimari konsept ve ruhsat projeleri tarafımızdan hazırlanmayan yapılarda da uygulama projesi aşamasında destek vermekteyiz.

services-2

Mimari Görselleştirme Hizmeti

Mimari Görselleştirme Hizmeti olarak yapıların iç ve dış mekanlarını fotogerçekçi biçimde görsel hale getirilmektedir. Bu şekilde proje fiziksel olarak tamamlanmadan sürecin sonunda ortaya neler çıkacağını gerçeğe azami derecede yakın olarak görüp meydana gelebilecek belirsizliklerin, soru işaretlerinin önüne geçmekteyiz.

services-6
services-5

Rölöve ve Restorasyon Projeleri

Rölöve ve Restorasyon Projelerinde söz konusu olan tarihi yapıların yerinde incelenmesinden sonra alınan sonuçlara göre projeler hazırlanıp ardından yapının tarihi değerine uygun olarak restorasyon projesine geçilmektedir. Üzerinde çalışılan yapının tarihi özellik taşımasından dolayı detaylı çalışmanın daha da önem kazandığı bu projelerde gerekli idari görüşmeler yapılarak son aşamada Anıtlar Kurulu’ndan onay alınmaktadır.

services-5

İç Mekan Tasarım ve Uygulama

İç Mekan Tasarım ve Uygulama noktasında amacımız birlikte çalıştığımız insanların hayallerindeki mekanları gerçeğe dönüştürmektir. Bir tasarım ortaya koyabilmek için öncelikle çalışılacak mekanda keşif yapılması, ardından da mekandaki kurgunun oluşturulması gerekmektedir. Bu aşamalar yapıldıktan sonra ön konseptlere geçilir ve çalışmaların sonucunda ortaya çıkacak görseller hazırlanır. Bu hazırlıklar neticesinde tasarımı ve uygulaması yapılacak mekanla ilgili sunum gerçekleştirilir. Son aşama olarak uygulama projesi hazırlanıp mekanın uygulaması hayata geçirilir.

services-3
services-7

Enerji Kimlik Belgesi (EKB)

Enerji Kimlik Belgesi (EKB) çalışmalarımızda Vivenka Mimarlık ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde yer alan EKB Danışmanlık üzerinden hizmet vermekteyiz. 2011 yılında 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği yasasının yürürlüğe girmesiyle çalışmalarına başlayan EKB Danışmanlık, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde 50 m2 ile 46.000 m2 arasında değişen yapılar için 800’ün üzerinde Enerji Kimlik Belgesi düzenlemiş bulunmaktadır.

services-7