Share

NELER YAPIYORUZ

NELER YAPIYORUZ

Neler Yapıyoruz

Hızla gelişen dünyada programınıza en çok örtüşen ve kimliğinize en uygun yapıyı tasarlayabilmek adına talep ve gerekliliklerin belirlenmesi oldukça önemlidir. Alanında deneyimli uzman ekibimiz ile birlikte projelerinizi profesyonel ve hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor, yerinde çözümler üreterek uygulama sürecini tamamlıyoruz.

MİMARİ TASARIM

Hızla gelişen dünyada programınıza en çok örtüşen ve kimliğinize en uygun yapıyı tasarlayabilmek adına talep ve gerekliliklerin belirlenmesi oldukça önemlidir. Projenin gerçekleştirileceği arazinin incelenmesi, vaziyet planı ve topoğrafinin çıkarılması ile birlikte projenin ilk adımlarını atarız. Rüzgârın esiş yönünden kanuni kısıtlamaların incelenmesine kadar uzanan süreçte yarattığımız tasarımın kapsamlı bir analizini sağlarız.

Kütlesel ilişkiler yaratır, strüktür, fonksiyon ve estetik bileşenleri projeye işleriz. Alanlarında uzman iş ortaklarımızdan destek aldığımız tüm danışmanlıkları bir uyum ve denge içinde bir araya getirilerek projeye yansıtırız.

İÇ MİMARİ TASARIM

İç mimari projelerin tümünü bir “yaşam alanı” olarak tasarlar, her mekâna bu anlayışla yaklaşırız. Bu ister bir ofis isterse bir otel odası olsun kullanıcıların mekânı nasıl tecrübe edeceğinden ihtiyaçlarına kadar tüm verilerin değerlendirmelerini yaparak bütün bu bilgiyi projemize yansıtırız. Tasarımın en başından en sonuna kadar müşterinin memnuniyetini sağlamanın ve bir bütün olarak hizmet vermenin yaratılan mekânın doğru tasarlanmasındaki en önemli kilit nokta olduğunu biliriz.

Mekânların ve kullanıcıların birbirleri ile olan ilişkisini, ihtiyaç programını, yaratmak istediğiniz algı ve en önemlisi sizin kimliğinize birebir örtüşen bir tasarımı ortaya koyarak yeni yaşam alanınızı tasarlarız.

YAPIM VE UYGULAMA

Projelerin hayata geçirilmesinde, şantiye yönetiminden yasal sürecin takibine farklı bölümler ve süreçler arasında koordinasyonu sağlanır. Tasarım, satın alma, temin etme, yerleştirme ve kalan tüm süreç tecrübemiz ve öngörülerimiz sayesinde, işverenin de takip edebileceği gerçekçi bir iş programına göre ilerler.

Birlikte tasarladığımız şeyleri hayata geçirirken, her şeyin planlandığı gibi gitmesi ve sürprizlerle karşılaşmamak için malzeme kararlarını, kaliteli işçiliği, ileri detay çözümlerini gözetir; uzman ekiplerimiz ve işverenlerimiz ile kesintisiz bir iletişim ile tüm süreç yönetilir ve “rüya ofis “iniz, sizin için gerçeğe dönüştürülür.

ENERJİ KİMLİK BELGESİ

Vivenka Mimarlık İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde 50 m2 ile 46.000 m2 arasında değişen yapılar için 800’ün üzerinde Enerji Kimlik Belgesi düzenlemiş bulunmaktadır. Kurumsal kimliğimizle sektörde önde gelen kuruluşlardan olma vizyonunu ön planda tutarak öncelikle AR-GE ve tasarım çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

Vivenka Mimarlık, 2011 yılında 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği yasasının yürürlüğe girmesiyle çalışmalarına başlamış olup halen bu çalışmalarına devam etmektedir.